Co mi chybí, když mě chytají křeče do nohou a do rukou?

Romik1

New member
Členem od
11/4/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den, někdy se mi stává, že mě chytají křeče do nohou a do rukou. Někdy se mi tak zkroutí prsty, je u toho ostrá bolest a nemůžu s tím hýbat. Snažím se to rozcvičit a rozhýbat i přes bolest, ale je to velmi obtížné! Čím to může být? chybí mi v těle nějaké minerály nebo látky?
Předem děkuji, Roman
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,
je možné, že trpíte křečemi svalů, což je častý problém. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit křeče svalů, včetně nedostatku minerálů, dehydratace, přetížení svalů, nedostatečného protahování svalů nebo nervových poruch. Je také možné, že křeče jsou způsobeny nějakou zdravotní poruchou, jako je například cukrovka, hypertyreóza nebo Parkinsonova nemoc.

Pokud se vám křeče často opakují, můžete se poradit s lékařem, který vám může poskytnout podrobnější vyšetření a diagnostikovat příčinu vašich křečí. Pokud se ukáže, že je nedostatek minerálů jako například hořčíku nebo draslíku, může vám lékař doporučit příslušné doplňky stravy. Důležité je také dostatečné pití tekutin, pravidelné protahování a pohyb obecně. relaxace svalů.

Pokud byste hledal doplňky stravy doporučujeme navštívit náš eshop

https://eshop.doktor.cz/vyhledavani/?string=doplňky+stravy+hořčík+

Přejeme Vám pevné zdraví a hodně aktivit.

Iveta Nejedlá, Doktor.cz,
moderátor
 
Top