závislost nebo společenská nutnost?

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den,
alkohol je podle mě veřejně dostupná droga. Měla jsem známého doktora, byl to takový zkušený internista, zažil dobu, kdy ještě nebylo skoro čím léčit a nebyly ještě žádné kvalitní přístroje na diagnostiku. Konec svého profesního života strávil v LDN (bylo mu myslím okolo 80 let). Když jsem za ním chodila na debatu, tak mi s určitou jiskrou v oku komentoval "pacienty", které jsme míjeli. S úsměvem na tváři říkával:"Já stárnu stejně jako oni. Jediný rozdíl mezi mnou a jimi je v tom, že jsem místo alkoholu pil vodu!"

Tvrdil, že alkohol je metla lidstva. Že to je nejdostupnější tvrdá droga, že s každým panákem a dvojkou vína, nebo pivkem po práci likvidujeme nenávratně ledviny a játra. Poškození, které vzniká je trvalé. Dokonce mi říkal že u žen dochází k poškození jater 7 x rychleji než u mužů. Říkal taky, že poškození jater se na výsledcích krve pozná až ve chvíli, kdy funguje už jenom 1/7 orgánu, a že bez jater tělo fungovat vůbec nemůže, to že opravdu tuší jen málokdo. Většina pacientů, o které se tam staral, tam údajně skončila právě pro selhání ledvin a následné selhání jater.

Toho staříka jsem si moc vážila. Vždy dokázal tak dobře vtáhnout do příběhu a přestože mluvil o syrovosti života, o problémech a těžkostech, když to tělo přestane zvládat, podával to tak zvláštním osobitým způsobem, že jsem to vlastně vždycky ráda poslouchala.

Měl na mě tak veliký vliv, že jsem se rozhodla nepít, i když mi to vlastně chutnalo. Naučila jsem se nějak vyladit na vlnu s opilcema na párty, bavit se s nimi a říkat, že to nepotřebuju. Myslím tím alkohol :).

Každý musí najít nějakou svoji motivaci. Píšu to tady jenom proto, že to jde. Nepít není divné ani trapné. Člověku je příjemně v průběhu večera i druhý den :)

Požitek, vášeň sílu, odvahu, nahled i humor můžeme najít v životě i jinde než jenom na dně láhve.

iwett
 
Top