Vitamín B12 na paměť ?

Janicka

New member
Členem od
30/3/23
Zprávy
21
Body
1
Ahoj chodím na střední, ve škole toho máme fakt hodně holky mě teď přesvědčovaly, že jim na paměť pomáhá vitamín b12, že je třeba obsažené v pivovarských kvasnicích, ale že se po něm tloustne. Já potřebuju něco, abych se mohla ve škole lépe soustředit, a pamatovala jsem si, co se učím, ale nechci tloustnout, co si mám sehnat? Jana
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

vitamin B12 je nezbytným živinou pro správnou funkci mozku a nervového systému, a může hrát roli při soustředění, koncentraci a paměti.

Vitamin B12 je důležitý pro tvorbu myelinové pochvy, která chrání nervová vlákna a pomáhá přenášet nervové impulsy. Nízké hladiny vitaminu B12 mohou vést k problémům s nervovou funkcí a mohou ovlivnit kognitivní schopnosti, včetně soustředění, koncentrace a paměti.

Nedostatek vitaminu B12 se obvykle vyskytuje u vegetariánů a vegánů, protože se nachází především v živočišných produktech, jako jsou maso, vejce a mléčné výrobky. Nedostatek B12 se také může vyskytnout u starších lidí nebo u těch, kteří mají problémy s vstřebáváním živin.

Při nedostatku vitaminu B12 může doplnění tohoto vitamínu významně pomoci. Je však důležité konzultovat s lékařem nebo odborníkem na výživu, aby byla stanovena správná dávka a případné jiné příčiny problémů se soustředěním, koncentrací a pamětí mohly být vyloučeny.

Samoléčba pomocí doplňků stravy není vždy nejlepším řešením. Pokud máte vážné problémy s pamětí ve škole, může být užitečné konzultovat s lékařem nebo odborníkem na výživu, aby byly vyloučeny jiné příčiny a aby byla stanovena správná diagnóza a léčebný plán.

Lékař nebo odborník na výživu vám může poskytnout vhled do vašeho zdravotního stavu, poradit vám ohledně správné dávky vitaminu B12 a zjistit, zda existuje nějaký další faktor ovlivňující vaši paměť, jako jsou stres, nedostatek spánku nebo jiné živinové nedostatky.

I když je vitamin B12 považován za poměrně bezpečný, je vždy vhodné dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat maximální denní příjem. Měli byste také informovat svého lékaře o jakýchkoli doplňcích stravy, které užíváte, aby mohl sledovat váš celkový zdravotní stav a předešel případným interakcím s jinými léky nebo přípravky, které užíváte.

S pozdravem Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
moderátor
 
Top