Hledám kluka! Blbnu nebo je to normální?

Janicka

New member
Členem od
30/3/23
Zprávy
21
Body
1
Je to zvláštní pocit, když vidím kolem sebe jak chodí páry a jsem se na sebe hesly dívají, tak se mi to moc líbí. asi bych taky chtěla chodit s někým za ruku, a aby mě měl někdo rád a mohla jsem na někoho hezky myslet, ale neumím si představit, jak se můžou takhle dva lidi potkat a začít spolu mluvit a neumím si představit, že by na mě někdo sahal. Žádnou extrémně špatnou zkušenost nemám, jen je to pocitově nějak za zdí. Takž když jsem už náhodou venku a tak nejprve zasněně koukám okolo, na ty párečky, potom se nějak vnitřně naštvu, že mají něco co já vůbec neznám a mizím jak pára nad hrncem. zní to asi hloupě, ale točí se mi to pořád nějak v hlavě a pak je mi smutno, zase. Když jsem byla malá tak mě takový věci nenapadaly, patří to snad k tomu, že mám být už velká holka? Jen o tom přemýšlím a asi to nemám s kým řešit
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den.
Chápeme, co popisujete a není to vůbec hloupé. Touha po romantickém vztahu a partnerství je velmi běžná a normální. Je pochopitelné, že se cítíte zmateně a nespokojeně, když vidíte ostatní páry a máte pocit, že vám něco chybí, i když tomu tak v minulosti nebylo (Jak sama popisujete "když jste byla ještě malá"). Tuto změnu v těle dělají nové hormony, které jsou spojené s dospíváním a zráním. Vaše tělo se mění z dívky ve slečnu a je přirozené že si ty změny uvědomujete a můžete se cítit zmatená. Každý ale potřebuje jiný čas a každý má jiný proces zrání. Není jiná oblast, která by byla více individuální než jsou právě vztahy a pocity spojené s hormony.

Postupně se objevují nové otázky a nová témata, kterých si začínáte více všímat. Může být užitečné si uvědomit, že je to normální a že všechno má svůj čas pozorovat svět okolo a nechat to volně plynou. Netlačit na sebe a nedělat nic, co by Vám bylo nepříjemné. Nebojte se, ono to dozraje.

Je fajn mít někoho, s kým se můžete o svých pocitech a nových otázkách poradit nebo aspoň popovídat. To by mohl být dobrý krok k tomu, abyste se cítila lépe, méně zmatená a sama vnímala určitou naději.

Mohly by být ale možné, že vaše neschopnost si představit, jak se můžete seznámit s někým novým a navázat vztah, může být spojena s vaší úzkostí nebo sociální fobií. Pokud si myslíte, že by to mohl být Váš případ, může být užitečné se poradit s odborníkem, který by vám mohl pomoci a nabídnout vám konkrétní nápady, jak se dostat do pohody a do kontaktu s novými lidmi.

Víte co, zkuste udělat nějakou malou změnu sama a když by se to nehýbalo a nedostavily by se pocity nové, měla byste určitě navštívit lékaře nebo terapeuta.

Ostatně v reálných vztazích a v interakci s ostatními lidmi se teprve ukazuje jací opravdu jsme. Přátelé a lidé. z blízkého okolí mohou být určitou kotvou. Věřím, že i Vám se podaří najít cestu, jak se mezi lidmi cítit dobře.

Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
 
Last edited:
Top