Závislost je v hlavě

Sylvous100

New member
Členem od
29/3/23
Zprávy
15
Body
3
Ahoj, závislost je hlavě a vplave ji musíte zpracovat. Je fyzická a sociální a s každou se musí pracovat jinak. U klasické fyzické závislosti je to absťák, který se musí přežít, tělu je špatně a hlava, bolí a myslí jenom na cigaretu. Chce to energii, jídlo, vodu, tekutiny. Tělo musí vyplavit všechen uložený nikotinu z každé buňky. Nejvíc je toho uloženo v periferiích., takže přijde logicky únava, bolí nohy, strašná únava, ale musí se to vydržet. Určitě to přejde! Všechno, co je usazené v těle se vylučuje pomocí vody, takže hodně pít a pít. V mojí hlavě mi to funguje tak že si představuju, že ten nikotin z buněk mizí a ty jsou čistější, zdravější a veselejší. někdo známek chodil i na terapie a tam si malovat takové obrázky. Já jsem ženská, tak si to mentálně představou tak, že s koštětem uklízím a vymetám :D Nesmějte se zkuste to. A mentálně pomůže pohyb - hlavně se zaměstnat a naučit se s lidmi mluvit bez cigarety v ruce. Každý si najde cestu jak zklidnit hlavu, bez cigarety. Kámoška přestala kouřit po 30 letech a nejvíc jí trápilo to, že měla s cigaretou svoji chvilku klidu, čas pro sebe, a pocit ztišení a uklidnění v jinak stresových situacích. potřebovala najít jiné nové potěšení něco co je jenom její... Pomáhala jí změna prostředí. Odejít z práce ven, na vzduch, soustředit se na dýchání, na stromy, slunce, hledat ptáky, cvičit ... cokoliv co zaujme, pozornost a pomůže oddělit člověka od toho, co zrovna dělá a co ho drtí. HLavně tomu člověk musí věřit, že to jde, běhá tady spousta lidí kteří to dokázali. Obecně se říká, že dospělák kouří ne proto že chce, ale protože musí. Takže pokud to čtete mlaďoši, nedělejte to, vůbec to není COOL. je to srabácký, kdo má vnitřní sílua dokázal být cool řekne, "Nechci vole! já to nepotřebuju"!
Dýchej les a nehul. Sylva
 
Top