Vliv jídelníčku na případné mykozy?

Maja

New member
Členem od
14/4/23
Zprávy
26
Body
3
Dobrý den,
moje dcera je diabetička od dětství a zejména v pubertě to byly neustálé opakované mykózy a zánět genitálií. Když jsme to řešili s lékaři a se sestrami, tak nás vždy upozornili na to, že bakterie se nejlépe množí ve sladkém prostředí, tzn. že speciálně diabetick mají s touto infekcí, speciálně v létě opravdu problém. Dávala jsem tenkrát dost obecné otázky, tak jsem se ptala, jestli by i zdraví lidé měli na nějaký čas omezit nebo vynechat sladká jídla a bylo mi to důrazně doporučeno.takže jsem tady chtěla jenom popsat zkušenost pro ostatní holky. při léčbě mykózy s jistotou pomůže dieta a vynechat zcela sladká jídla z jídelníčku. Případně dlouhodobé opakované mykózy můžou být vedlejším dopadem problém s trávením nebo konkrétně se zpracováním cukru - hladinou glukózy v těle, doporučuji preventivní kontrolu. Majka
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den, paní Majko,

v celém Vašem příspěvku máte pravdu. Je to tak, že kvasinky mají ideální podmínky pro rozmnožování, když je ve stravě převaha jednoduchých rychlých cukrů. Proto Vám lékaři doporučili vynechat cukr. Je to proto, aby se přemnožené kvasinky nemohly dál množit a vnitřní prostředí se vrátilo do rovnováhy. U diabetiček se kvasinková infekce vyskytuje velmi často díky rozkolísané hladině glukózy v krvi.

Ráda bych dodala, že kvasinky žijí za normálních podmínek v rovnováze v našem těle pořád. Nachází se zejména v oblasti nosu, rtů, v ústech a v krku, v intimních partiích žen, ale i mužů. k narušení rovnováhy může dojít i z jiných důvodů, než je jenom přílišná čestnost cukru ve stravě. Jedná se zejména o oslabení imunity nebo jiné onemocnění, užívání léků (hlavně antibiotik), narušení pH, nevhodné spodní prádlo (umělá vlákna v horkých dnech) nebo pohlavní styk s nakaženou osobou. Stejně, jako mají antibiotika nepříznivý dopad na našem střevní mikrofloru, reaguje podobně i vaginální mokroflóra.

Mykóza je nepříjemná, ale dá se dobře léčit, i když se ráda vrací. Je na trhu mnoho volně prodejních medikamentů, které si můžete sama koupit. Většinu. z nich najdete i v našem e-shopu, konkrétně v sekci ledviny a reprodukční orgány. Důležité je dobrat doporučenou dávku léku, i když se už aktuálně nacházíte bez obtíží. Zpravidla je to tak, že problémy odezní a ještě několik dní po té je třeba léky užívat. Je to proto, aby se mykóza nevracela.


Přeji Vám léto bez potíží.

S přátelským pozdravem Iveta Nejedlá,
moderátor
Doktor.cz
 
Top