Sex po porodu

Janicka

New member
Členem od
30/3/23
Zprávy
21
Body
1
Dobrý den,

já děti nemám. Porod je jedna z věcí, které se bojím, tak nevím, jestli je někdy vůbec budu mít. Mám ale kamarádky, které je mají a řeší se mnou svoje situace a vypravují mi kde, co. Já nějak nevím jak reagovat nebo co na to říct. Jsem z toho trochu zmatená, jedna mi vyprávěla, jak to bylo těžký a jak se to dlouho potom hojilo, že ještě 3 měsíce po porodu nemohla pořádně chodit. Jiná mi posílala fotku z porodnice, kdy má v ruce miminko a sedí na posteli se skrčenýma nohama docela normálně a tváří se, že je v pohodě a bez jakéhokoliv podložení. No a teď ta poslední mi dokonce vyprávěla o sexu týden po porodu. Já o takových věcech moc nemluvím, protože se stydím, ale nevěděla jsem co s očima. Dokonce mi líčila, že partner ztratil kondom a musela hledat uvnitř. No to jako fakt? to se může? Ono se to stihne takhle rychle zahojit? Já měla za to že to musí hodně a dlouho bolet... Jsem z toho zmatená.
Jana
 

LadaB

New member
Členem od
16/7/23
Zprávy
4
Body
1
Myslím si, že porod i zotavení je u každé ženy jiné. Záleží na jejím těle, jak je porod těžký apod.. Je známo, že 6-ti nedělí se má dodržovat, ale v okolí mám plno známých které také "nevydrželi" a chránili se především kvůli infekcím. Každá žena jsme jiná. Porody mám za sebou dva, jeden velmi těžký a kdybych měla možnost, měla bych děti třeba ještě 2.
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
S tím souhlasím, každá z nás má tělo jiné. Porod je velmi náročný ale nádherný moment v životě ženy. Já osobně rozděluji svůj život před porodem a po porodu. Regeneraci a nové nastavení po porodu určuje zdravotní stav organismu a hormonů í hladina. Určitě nelze říkat co je dobře nebo kritizovat nějakou z nás za to co dělá. Dobře může pro každou z nás znamenat něco úplně jiného. Když jsem já porodila svoje jediné miminko, bylo nás na pokoji v porodnici 6, každá to prožívala úplně jinak, a to včetně procesu hojení... Myslím si, že je dokonce důležitější poslouchat signály svého těla víc, než se řídit pokyny v odborné literatuře. Sex je slast a pokud při tom nebo po tom nic nebolí, tak je to v pořádku. No lékař s tím asi souhlasit nebude, ale tady si to říct můžeme. :)
 
Top