Rýma, jak ji zvládáte?

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den, všichni víme, že se říká, že neléčená rýma trh týden a léčená 7 dní. Ale rýmou to vždycky začíná a co když se z toho vyklube něco závažného? Jak mám poznat, kdy to mám řešit s doktorem? 'Dneska nás v ordinaci ani v čekárně pediatři nechtějí s rýmičkou a nachlazením, aby tem děti pokašlávaly a míchaly si ty bacily. Doktorka nám vždycky říkala, že máme 3 dny počkat, aby i ona poznala, co se z toho klube.

Ale je to těžký. já měla jako dítě obří rýmu, velel z toho zánět dutin, silná antibiotika, silná imunitní reakce těla až z toho byla autoimunitní choroba organismu, a jsem diabetik.

Moje dcera měla taky často rýmu, ale když se to pořád množilo, šlo ji to do uší. Silný zánět středního ucha, pneumokok, meningitida a lumbální punkce a výsledkem je, že neslyší na jedno ucho a má spoustu potíží, které by jinak neměla.

Rýma patří k nachlazení, tak se mi t nějak spojilo. Na ORL, kam jsme chodili fakt pravidel a často nám vždycky říkali, že při akutní rýmě se dávají kapky do nosu - aby se to léčilo, aby se zmenšil otok a aby dítě mohlo dýchat. Diagnostikovat, jestli jde o virózu nebo zánět může jenom lékař. Po zkušenostech bych po 3 dnech trvala na CRP a chtěla výtěr a kultivaci do laborky. Čeká nás podzim, snad bude klidný.
iwett
 
Top