Ráno nemůžu spát

Aleš

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
18
Body
1
Dobrý den,

často se mluví o tom, jak je to hrozné, když člověk pořád na něco myslí a nemůže usnout. Já to mám teď obráceně. Vždycky jsem se těšil na to, jak si ráno poležím (když už můžu), a říkal. jsem, že se mi nejlépe spí ráno, že si nejvíc odpočinu, ale teď to nejde. Probudím se někdy ve 4:30, někdo 5:30 a už nemůžu usnout. Cítím se unavený, nad ránem se převluju a jsem zpocený ale usnout to nejde? Proč se to tak děje? a co můžu udělat pro to, abych mohl normálně spát? Takhle jsem přes den unavený a nevydržím až do večera, musím si po obědě na chvilku zavřít oči. Nebo je to snad takto normální? Předem děkuji, Aleš
 

LenkaP

New member
Členem od
23/5/23
Zprávy
3
Body
1
Dobrý den, mám z rodiny stejné zkušenosti. A jako dítě jsem se divila prarodičům proč vstávají ráno tak brzy, když nemusí. Pamatuji si, že odpoledne si také odpočinuli, zdřímli.
Možná máte pravdu a je to od určitého věku normální.
L.
 

Elena

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
20
Body
1
Já jsem byla jako dítě taky spáč. když jsem musela vstávat do školy, a říkala jsem tatínkovi, ty se máš, že ráno nepotřebuješ spát, tak jen tak mávnul rukou, kroutil hlavou, usmál se a říkal, prosím tě, nech toho, buď ráda, že ráno spíš! Jen mi přijde divné to, co popisuje Aleš, jak se to najednou takhle změní. když před tím hezky a rád odpočíval a dospával, proč to teď nejde. Asi bych hledala důvod, třeba bere nějaké nové léky, a patří k vedlejším účinkům... Třeba reaguje na světlo a vstává s prvními persky slunce, ale to by to tak měl i vloni, a tom nic nepsal... nějaký důvod musí být, měl by ho najít. Moje kamarádka dostala nové léky na vysoký cholesterol a mezi nežádoucí účinky patřila deprese, úzkost a pocení.... Tak to po dohodě vysadila, a do týdne spala sladce a dlouho jako dřív. Elen
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den, moje moje maminka si teď stěžuje, že se budí pravidelně ve 4 hod ráno a potom už těžko může usnou. Spánek nad ránem je už nekvalitní a probouzí se unavená. je to divné, že se pravidelně ve stejnou hodinu vzbudí a spojí a potom nemůže spát. Obecně we ví, že naše tělo ve spánku má spoustu práce. Zpracovává vjemy z posledního dne. Třídí informace obecně tak nějak čistí organismus, když my spíme, tak se v tělo opravuje, regeneruje a tak. Představuju si to, že naběhne velká sklízecí a opravovací četa a běhá tam po celou noc. Údajně je na to nějaký životní rytmus, kdy každý orgán, má určitou hodinu, kdy je aktivní a probíhají opravovací práce právě na něm. Ty přesné časy ale neznám, vím jen, že okolo páté je to tlusté střevo, protože to jsem v minulosti řešila u sebe. Pokud to tam všechno funguje dobře, tak se tam v tuto dobu načerpají živiny, všechno se zpracuje a člověk se ráno normálně vyprázdní. No a potom je to taky údajně tak, že když se člověk v noci potí, tak jsou špatné kardiovaskulární funkce. V nočním režimu funguje srdce jinak a noční pocení při spánku značí nějaké potíže se srdíčkem. Asi by měl člověk zajít k lékaři. Ale chápu, že na otázku: "Co Vás trápí?" odpověď: "V noci se potím a špatně spím!" se může zdát jako trapná. Přesto bych tam zašla. Doktor by měl vědět a když nic neobjeví, tak aspoň bude člověk víc v klidu. Iwett
 
Top