Puberta a terapie v rámci péče o dospívající slečny

Elena

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den, mám jednu kamarádku, která má krásné a skvělé holky, jen jsou trošku labilní a ve stresových situacích jsou momenty, které těžko nesou a hroutí se jí před očima. To se potom zavírají doma, nechtějí chodit ven, pláčou a bojí se vlastně toho, co mají dělat. Našla jim terapeutku, psycholožku, kterou pravidelně navštěvují. Neumím si představit, jak to probíhá, ale asi si to představuju tak, že s ní proberou to, co řeší, co je děsí a čeho se bojí, jaké mají pocity, co mají pocit, že nezvládají a ptají se na to, jak to mají řešit. Chodí tam pravidelně, sama paní doktorka určí další termín návštěvy a mají dohodu, že když by byla situace akutní, tak holky můžou samy říct, že ji potřebují. No a výsledek? Vypadají klidně, chodí s úsměvem (většinou) a já když jsem s kamarádkou tak už většinou řešíme jiná témata, než zhroucené, zlomené a nešťastné děti. V Americe chodí na terapie skoro každý, u nás se to dřív tak nedělalo, ale vidím to teď jako užitečné. Je to dnes rychlá a těžká doba. Všeho je moc a vyrovnat se s tím může být složité pro každého. Terapie nám pomáhá to všechno zpracovat a vybrat si úhel pohledu, ze kterého to chceme všechno vnímat. A není nic špatného na tom, že mají terapeuta. Jestli jim je takhle lépe a je to pro ně jednodušší, tak ať tam chodí.

Elena
 
Last edited:

Sylvous100

New member
Členem od
29/3/23
Zprávy
15
Body
3
Ahoj, moje holky taky vyprávěly dost hrozný příběhy ze školního prostředí. Dřív jsme si říkali, že to byla jen velká móda v Americe, že má každý svého terapeuta, ale něco na tom určitě je a vypjatých situacích nám to všem nějak pomáhá se se vším vyrovnat. Je toho všeho tolik, myslím tím věků, informací, možností, příležitostí svodů... , takových lákadel! Já říkám, že je lepší jít k terapeutovi, trochu si vyčistit hlavu, srovnat myšlenky než se doma trápit a úzkostí mít sevřený břicho. Jen doplním, že u mladých děvčat je to čato tak, že terapeuta by potřebovala i jejich maminka. Terapeut nám pomůže podívat se na věc očima druhých, a to může být velká věc. Zvláště v pubertě. Sílu a náhled milé mámy i vy mladé dámy!
 
Top