Problémy

Lucisak

New member
Členem od
7/8/23
Zprávy
1
Body
1
Dobrý den, poslední týden do sebe nemůžu nacpat snídani (snidala jsem vždy normálně) a mám teď každé ráno pravidelnou stolici hned po probuzení. Potom, ale oběd a ostatní jídlo přes den už je v pořádku, žádný problém. Ale po ránu mám prostě pocit plnosti a nechuť ke snídani (sním třeba jen půlku rohlíku, jeden kousek toustového chleba apod.)
 

Lenka Švecová

New member
Členem od
6/4/23
Zprávy
23
Body
3
Místo
Praha
Dobrý den,
měla jsem před časem podobné problémy. Nemáte teď nějaký stress? Já to tehdy měla ze stressu, prostě jsem se nemohla nasnídat. Začínala jsem opravdu snídat po kouskách rohlíku a postupně to bylo dobré.
Držím palce ať se to zlepší Lenka
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den,
já si myslím, že nechutenství je primárně spojené se stresem, napětím nebo s hormonama. Nechala bych zkontrolovat štítnou žlázu a jaterní funkce. Hormony souvisí s naším pocitem a postojem k životu a často je to spojené s tím, jak reagujeme na jídlo.

Jsou ale lidé, kteří jsou zcela zdraví, jen ráno nemají pocit, že by se museli najíst a mají dobrý pocit z jídla až během dne a večer. Dokonce máme v rodině i takové děti, synovec se klidně smíří s prvním jídlem až s obědem, a neteř ihned po probuzení hledá co by mohla sníst. Oba jsou zdraví a krásní. Nevím ale jestli se to během života může změnit a jak důsledně by člověk měl hledat důvody.

Může to být i tak, že bez chutě k jídlu jsou ráno ti, co mají pomalý metabolismus. Jejich zažívací ústrojí má ještě práci se zpracováním jídla z předchozího dne.

Důvodů může být hodně, probrala bych to s lékařem.

Ať Vám chutná, Iwett
 
Top