Pořád se mi dělají opary

Lenka Švecová

New member
Členem od
6/4/23
Zprávy
23
Body
3
Místo
Praha
Dobrý den,

poradíte mi co na opary? Už nevím jak na ně. Dříve se mi udělal opar při nemoci, horečce. Ale teď na ně trpím strašně moc. Jeden se mi zahojí a za chvíli se objeví další. Zkoušela jsem i různé doplňky stravy, ale nic moc nepomáhá. Moc děkuji
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,
Opary jsou způsobeny virem herpes simplex, který může způsobovat recidivy. Existuje několik léků na léčbu oparů, které jsou účinné při zmírnění symptomů a urychlení hojení. Je vhodné se poradit s vaším ošetřujícím lékařem ohledně vhodného léku, který by vám mohl pomoci.

Pokud opary doprovází i jiné příznaky onemocnění, je vhodné jim věnovat zvýšenou pozornost. Myslím tím např. zvýšenou teplotu, únavu nebo lokální ložisko bolesti někde na těle. Opary také mohou být autoimunitní reakcí těla na probíhající zánět uvnitř. Proto je dobré všímat si i místa, kde se objevují a případně svůj stav konzultovat s Vaším lékařem a dovyšetřit laboratorním vyšetřením zánětlivých parametrů.

Kromě léků můžete také zvážit následující tipy:
*Zamezte dotyku oparu, abyste zabránili šíření infekce na jiná místa na těle nebo na jiné osoby. Měli byste si umýt ruce často a vyhnout se kousání nehtů nebo trhání kůže kolem oparu.
*Používejte krémy a masti obsahující látky jako je acyklovir, valacyklovir nebo famciklovir. Tyto látky inhibují šíření viru a urychlují hojení.
*Udržujte si zdravou životosprávu, protože silný imunitní systém vám pomůže bojovat proti virům. Dbejte na pravidelný spánek, stravujte se zdravě a pravidelně cvičte.
*Zvažte užívání doplňků stravy, které obsahují lysin, který je známý svými antivirovými vlastnostmi a může pomoci při potlačení výskytu oparů.
*Já mám osobní zkušenost s obyčejnou dezinfekční mastičkou Opthalmoseptonex, která otevřenou ránu desinfikuje a podporuje hojení

Produkty vhodné k použití při léčení oparu najdete také v našem eshopu:

https://eshop.doktor.cz/vyhledavani/?string=na+opary

Pokud se vám opary objevují často nebo máte velmi silné příznaky, poraďte se s lékařem o vhodných léčebných možnostech.

S pozdravem Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
 
Top