Popraskané povrchové žíly na nohách

Bobinka

Member
Členem od
31/3/23
Zprávy
30
Body
8
Zdravím, moje sestra si dlouho stěžovala na nohy, že má křečové žíly, i když je relativně mladá a sportuje. Že je to prý hrozný a že nemůže chodit v sukni. Pak se rozhodla, že s tím něco udělá a chodí k lékaři po nějaké době opakovaně a ten jí do těch žil něco napíchne a tím ji to vyrovná, nebo jí to celé vytáhne, nevím, co jí to tam vlastně dělá. Vím jen, že potom musí nosit stahovací punčochy a že je spokojená, že to má lepší. Ale mám o ni starost, aby to nemělo vedlejší účinky, víte někdo, jak to funguje? co to je za látku a jaký dopad to má na srdce?
Předem děkuju Bobinka
 
Last edited:

Sylvous100

New member
Členem od
29/3/23
Zprávy
15
Body
3
Ahoj, já když chodím ke své doktorce, tak mi nohy kontroluje, ostatní ženský říkaly, že svoje nohy nikomu neukazují a že to nikdo neřeší. Moc tomu nerozumím, ale většinou mi do záznamů kartypíše paní doktorka, kornatění cév přiměřené věku. Tak jsem si z toho udělala závěr, že se to děje skoro každému a jen když je to moc brzy nebo moc hodně, tak by se to mělo řešit radikálně chirurgicky. Ale nevím, jestli to má jenom estetický dopad, nebo i zdravotní, jako prevence, aby se něco nedělo horšího.... nevím, třeba to někdo doplní, tak čau!
 
Top