piha, znaménko nebo problém?

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den, asi je to dané fototypem kůže a pigmentama. Já jsem to měla od malička tak, že vždycky mi vylezly pihy na obličeji s prvním jarním sluníčkem, špatně se opaluju takže toho pigmentu jsem asi moc nedostala. Všimla jsem si, že někdy bývají akce po městech - stánky pro veřejnost, kde nebízejí vyšetření zdarma - nějaké základní ohledně barevných útvarů na těle. Jde o základní posouzení, jestli se jedná o mateřské znaménko, nebo pihy, bradavice, případně jestli je to základ špatného karcinomu. Je určitě super, že takové možnosti jsou a když se někomu něco nezdá, tak by se tam měl zastavit (taky jsou tam pěkný fronty, nebo aspoň vždycky byly, když jsem šla okolo). Mám kamarádku, které bohužel na rakovinu kůže zemřel manžel. Vyprávěla mi ten příběh jenom v kostce, byl to úžasnej chlapík a ten konec byl údajně "zaplať pán Bůh rychlej". Ona teď se zdravým nadhledem a patřičným odstupem říká, že když je to opravdu karcinom a je větší než polovina čočky, tak je to v pytli. Výhodou údajně je, že to postupuje strašně rychle a člověk se dlouho netrápí. No co si o tom myslet, sama nevím. Je to o štěstí, ale i o péči, o kontrole a prevenci. Jaké to má možnosti léčby upřímně nevím, natož jak je úspěšná. Chtěla jsem tady napsat jen to, že je to rizikové a je dobře, že se to téma veřejně řeší. Hodně štěstí všem. iwett
 
Top