Menstruační bolesti

Janicka

New member
Členem od
30/3/23
Zprávy
21
Body
1
Dobrý den,

nikdy jsem na bolesti při menstruaci netrpěla, ale teď se něco změnilo a nedá se to vydržet. Co si mohu vzít za lék proti bolesti, mohli byste mi něco doporučit co opravdu funguje a přitom mě to nadstaví z běžných činností, že bych potom byla unavená, apatická a ospalá?
Předem děkuji Jana
 

Maja

New member
Členem od
14/4/23
Zprávy
26
Body
3
Dobrý den,
mám pocit že se dříve užívalo výrazně méně léků než dnes. Když jsem byla malá mívala jsem bolesti v podbřišku a řešilo se to zpravidla teplem. Měli jsme doma "vašíka" - to byla umělohmotná nádoba, do které se dávala teplá voda, aby to hřálo. Nebo mi moje maminka žehličkou nahřívala dětské pleny a ručníky, případně poklice, které se ohřívali na plotně na hrnci s vodou a přikládali se obalené v ručníku na podbřiško. Myslím, že bylo cílem zahřát, rozproudit krev případně uvolnit ucpané cesty. Když to bolí vzniká uvnitř nějaký tlak, takže se všichni domnívali, že je to někde ucpané a teplo tomu pomůže.
Já jsem svoje případné problémy řešila vždy malým růžovým zázrakem. Brufen byl lékem skoro na všechno. Bylo to rychlé a člověk nějak fungovat musel.
Moje mladší dcera měl v období puberty velmi silné bolesti, někdy jí bylo až na zvracení a motala se ji hlava. Několikrát se dokonce stalo, že omdlela. Dávala jsem jí teplé obklady na břicho v kombinaci s nějakým lékem který nám doporučil doktor. Když to nezabralo, tak jsem volala lékaře a přijel s nějakou injekcí. Zpravidla po ní usnula, ale ulevilo se jí. Průběh prvních menstruací u dívek může vypadat i takto.
Starší dcera začala užívat brzy hormonální antikoncepci a díky tomu se srovnaly i vedlejší projevy, jako jsou akutní bolesti. Navíc odmítala vždycky tišící a tlumící medikaci. Jediné, co si byla ochotná vzít byl Valetol. Když už ho požila, tak zabral vždycky.
S potravem Majka
 
Top