Dobrý den,
je důležité si uvědomit, že žádný volně prodejný lék není určen jako náhrada za konzultaci s lékařem nebo odborníkem na zdraví, a je důležité si pečlivě přečíst informace o přípravku a dodržovat doporučené dávkování. Pokud by se Vaše stavy blížili úzkosti, depresi nebo se dlouhodobě zhoršovaly, měla byste se poradit se svým praktickým nebo odborným lékařem.
Obvykle pacientům pomáhá malé zastavení a zamyšlení nad příčinou obtíží. Zamyšlení nad tím, z čeho pociťují napětí, úzkost nebo strach. Je vhodné udělat malé krátké ohlédnutí, aby si člověk uvědomil, co se vlastně děje a co to tolik řeší nebo právě neřeší a odkládá, přestože by řešit měl.
Co se týče léků s uklidňujícími účinky, existuje několik volně prodejných přípravků, jako jsou například přípravky obsahující extrakty z bylinek, jako je máta peprná, meduňka nebo heřmánek. Pro vážnější psychické stavy je z bylinné řady užíván např. ostropetřec. Tyto přípravky mohou mít mírně uklidňující účinky a mohou vám pomoci zvládnout stresové situace.
Některé výlučně přírodní přípravy s uklidňujícím účinkem naleznete i v našem E-shopu.
eshop.doktor.cz
Jedná se o tradiční rostlinné přípravky, které se užívají jako pomocný lék při lehčích psychovegetativních poruchách, jako např. při snížené chuti k jídlu, žaludečních a střevních obtížích neurotického původu; snížené schopnosti uklidnění nebo bolesti hlavy při rozčilení, trémě, nervozitě, menstruaci, v přechodu (klimakteriu), při atmosferických změnách a při ztíženém usínání při těchto stavech. Podpůrně se užívá při nachlazení, chřipkových stavech nebo při kontaktu s nimi.
Pokud máte však pocit, že potřebujete silnější podporu nebo trpíte úzkostí nebo depresí, doporučili bychom vám konzultovat Vaši situaci s lékařem nebo odborníkem. Tyto stavy mohou vyžadovat speciální léčbu a terapii, a je důležité získat správnou diagnózu a zvolit léčebný postup.
Přejeme Vám hodně klidu, nadhledu a radosti ze života.
Iveta Nejedlá