Léky které můžu koupit v lékárně jsou neškodné?

Elena

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den, dnes je to tak, že můžu v lékaře koupit spoustu léků bez receptu.

Je to tak, že cokoliv si můžu koupit sama, tak mi nemůže ublížit?

A je to tak, že když mi to poradí lékárník, tak tomu můžu vždycky věřit?

Je spousta doplňků stravy a vitamínů, když budu dodržovat dávkování v příbalovém letáku, tak můžu jíst tyto produkty bez rizika nebo se můžu i předávkovat?

Předem děkuji Elena
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Zdravím,
to je přesně téma, které řešíme doma. Moje maminka říká "To jsem koupila v lékárně, to je dobrý, poradil mi to lékárník. Byla jsem tam dlouho, byla tam velká fronta, jak mi to dlouho hledal a vysvětloval..." nebo si koupí něco, protože si někde přečetla doporučení, že by to všichni měli brát, protože toho máme obecně málo, a prostě si to naordinuje. Já s tím nesouhlasím, já mám za to, že člověk by neměl být sám sobě doktorem ani bábou kořenářkou. I když 'strejda goole' všechno ví a hodně poradí, tak nezná souvislosti. Názor lékaře nebo odborníka má větší váhu než pár písmen na displeji. Dohadujeme se doma třeba ohledně vitamínu C, naši si klidně koupí 500mg, protože je chřipková epidemie nebo aby se nenakazili, vlastně preventivně, nebo když dostanou rýmu a tak... Já jim říkám, že to je moc vysoká dávka a jez zbytečná, protože to do těla dají ale tělo to stejně musí vyloučit, protože nedokáže přijmout větší dávku než 50mg na 1 den. Všechno co je navíc, tak tělo musí vyloučit, močí. Takže důsledkem je ostrá moč a přetížený ledviny. Obecně doporučené dávkování potravinových doplňků v příbalovém letáku jsou většinou přemrštěná. Četla jsem na to nějakou studii kdysi, ale veřejně se o tom moc nemluví - asi aby se to dobře prodávalo. je to největší neřest dnešní medicíny. Logicky! No, nikdo z nás není doktor, tak bychom se s nějakým doktorem poradit měli. Všichni!
'Mějte se hezky, dobře a lépe, Iwett
 
Top