Drogy ve škole a okolo školy

Bobinka

Member
Členem od
31/3/23
Zprávy
30
Body
8
Dobrý den,
jsem zděšená, jak je dnes pro děti snadné získat drogy. Jak jsou zvyklí spolu o všem otevřeně mluvit, tak přesně vědí, kdo co bere, kolik toho má, jestli zrovna má u sebe a sdílí to spolu tolik, i když by někdo z nich nechtěl nic vědět, tak prostě ví. Moje dcera chodí na střední školu a její spolužáci hulí HHC i ve škole o přestávkách. Zahulí se před školou, aby to pro ně bylo snesitelnější, protože normální svět se nedá vydržet. Popisují, jak je tady všechno hrozné, jak je ndic nebaví, jak je nebaví život sám. Nejsem psycholog, tak neumím posoudit, jestli takto vidí své kolem sebe a je to důvodem pro to berou nebo je to obráceně, že tyto stavy způsobují drogy a už jedou vlastně v kolečku závislosti, kdy se jim bez toho nechce žít, protože se jim to nelíbí a necítí se v tom dobře.

Na internetu si skoro najdou co jak a. z čeho namíchat, na co si dát pozor a když náhodou neví nebo nemají, tak mají nějakého kámoše, který do toho dělá a má. a dá... Ty děcka mají potom problém s pamětí, s koncentrací, ztrácí fyzickou sílu, schopnost orientace a nevím co ještě, jenomže si to sami neuvědomují.
kéž by to někdo kompetentní viděl a našel cestu jak to řešit. dd

Co myslíte, může nějaká rozumná osobní diskuse s těma děckama pomoci tomu, že se na to podívají jinýma očima, Můžou si vůbec uvědomit si rizika a můžou to třeba to přestat používat? Trochu idylická představa, já vím, ale něčím se začít musí. kéž by každý z nás udělal malý krok a nabídnul pomocnou ruku někomu kdo v tom lítá. Asi bychom všichni ocenili vyjádření odborníka.
Předem děkuji, Bobina
 
Last edited:
Top