Domácí porod

Lenka Švecová

New member
Členem od
6/4/23
Zprávy
23
Body
3
Místo
Praha
Dobrý den,

jsem ve 30 tt a stále více mě láká rodit v domácím prostředí za pomoci porodní asistentky. Četla jsem několik diskuzí, ale stejně by mělo zajímaly další názory a pohled na porod v domácím prostředí. Moc děkuji a přeji hezký den.
 

LadaB

New member
Členem od
16/7/23
Zprávy
4
Body
1
Dobrý den Lenko,
koukám na Váš dotaz a přiznám se, že já osobně bych do domácího porodu nikdy nešla. nedovedu si představit, že by nastali nějaké komplikace a já nebyla v nemocnici v péči lékaře. Chápu, že pro někoho to může být skvělé, ale za sebe bych do toho nešla. Dejte vědět jak jste se nakonec rozhodla. A držím palce Vám i miminku ať vše dobře dopadne. :)
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den, já jsem rodila v porodnici, ještě že tak, jinak by to asi vůbec nedopadlo. Ale mám kamarádku, která první miminko rodila v porodnici, bylo to obtížné a šla nakonec císařem. Přesto se rozhodla druhé miminko porodit doma. Tenkrát mi to výpravěla s velkými emocemi jak bylo úžasné, že to zvládli úplně sami, bez lékařů a úřadu a jak to bylo sladké, že tu měla nového človíčka a úřady to ještě ani nevěděli. je to asi o přístupu ke společnosti a systému.... nevím, úplně jsem to nepochopila. Podle mě je to velký risk. Když je všechno předpisově v pořádku, tak by to bylo ok, ale co když nebude. Co když se sebemenší dílčí krok zkomplikuje? co když bude třeba rychle pomoc? Co když by bylo třeba nakonec maminku nebo miminko rychle zachránit? Je to buď a nebo a to riziko mi přijde strašně velké. Zrovna v této oblasti díky Bohu za to, že dnešní medicína už toho tolik ví a umí. Díky za to, že žijeme v době, kdy je málo úmrtí při porodu nebo okolo proudu. Je to každého věc. A Lenko, určitě je to rozhodnutí, které za Vás nikdo neudělá. Držím Vám palce, ať všechno dobře dopadne, ať už budete rodit kdekoliv. A stejně Lada prosím podělte se o zkušenost. Iwett
 
Top