Dnes mám ovulaci

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den,
sama jsem spokojenou maminkou. Mám kamarádku, která je také maminkou. Chtěla by mít ale ještě jedno miminko. Jako mnohá z nás si naplánovala první mateřskou, a potom že bude hned druhá. říkala mi, děti budou hezky po sobě, aby to ona všechno stihla a děti si mohly hrát hezky spolu.

Po porodu to chvilku trvalo, než se vrátili k aktivnímu sexu jako pár. myslím si, že takový případ není ojedinělý, je to častým jevem, že z ženy se stane matka a ta žena v nás je tak trochu upozaděna. nenechme ji ubít novými a každodenními povinnostmi.

Jenže, otěhotnění není jenom o tom, kdy přesně mám ovulaci a kdy se to hodí, aby spermie dobývali moje vajíčko. Je to stále důsledek milostného aktu, který je projevem lásky, doprovázen rozkoší a slatí. Sex je určitě odlišný v manželském soužití, třeba i s dětmi, než ve fázi zamilovanosti a touhy. Je hezké když to zůstane běžnou součástí našeho života, nástrojem ke sblížení, sdílení, společným prožitek, příjemným momentem. Čím častěji, tím lépe. Zkusme vynechat ze slovníku slovo ovulace, otěhotnění, děláme děti, apod. Komentáře typu "Dneska děláme dítě, tak se snaž!" nikomu fakt nepomůžou. Užívejme společné slasti a dopřejme si vzájemně co nejvíce potěšení.

V situacích kdy to opravdu nejde a páry přes veškerou snahu i aktivitu nemohou otěhotnět to, dnešní medicína už umí řešit. Když má pár jistotu, že touží po rodině a chtějí potomka, určitě najdou cestu k odborníkům s společně s nimi i vhodné řešení pro jejich konkrétní situaci.

iwett
 
Top