Deprese a štítná žláza

Elena

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den, měla jsem kamarádku na vysoké. Sympatická holka to byla, teda vlastně učitelka! Vybudovaly jsme si hezký vztah. Byla s ní sranda a byla dost nad věcí. Postupně se ale začala měnit, všechno komentovala podrážděně a expresivně, jako já to nevydržím, já se zabiju, já z toho umřu,... přestala se smát, začala mít takové cukavě třesavé pohyby. Pořád si pohupovala nohou, třásly se jí ruce, měla nepřítomný těkavý pohled, a byla vlastně zahleděná do ztracena, kamsi daleko do blba. Taky začala hodně jíst. Sahala hodně po sladké a přibrala asi 10 kilo. Dlouho nechtěla jít k lékaři, byla zvyklá všechno řešit bylinkami. Tak jí "baba kořenářka" diagnostikovala depresi a "naordinovala" jí třezalku (s upozorněním, že k tomu nesmí brát žádné prášky na bolest ani antidepresiva, že by se to bilo). Lepší to nebylo, až se skoro jednou zhroutila a musela k lékaři. Ten ji udělal kompletní vyšetření, nabral krev a bylo z toho na první pohled jasné, že má problém se štítnou žlázou. Víc si z toho nepamatuju, nejsem lékař, a nevím, co všechno v těle způsobuje štítná žláza, jen vím, že jsou s tím spojené hormonální stavy. Důležité mi přijde, že se to dá zjistit z krve a že jsou na to léky. Elena
 
Last edited:
Top