chřipka a léky

Elena

New member
Členem od
2/5/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den,
dřív to bylo tak, že chřipka byla nepříjemná, ale nebyla tolik nebezpečná, dnes mi přijde víc akutních případů - a tím vůbec nemluvím o covid. Chřipka tu Bala všždykcky a často se stávalo, že na podzim byly chřipkové prázdniny, protože to překročilo to konkrétní číslo od kterého to byla epidemie. Myslím dokonce, že to bylo 1600 nemocných na 100.000 obyvatel. Ale vůbec si neumím představit, jak se to sleduje a počítá.

V dnešní době je lékárna plná jistých medikamentů, které si lidi kupují ve velké, aby mohli i s chřipkou chodit do práce a nemuseli si brát dovolenou. Moje mamka to řešila Coldrexem, Táta si bral vitamin C a Acylpyrin a babička si vařila bylinkový čaj z lipového květu s medem.

Nám paní doktorka doporučila paralen na teplotu, kapky do nosu, kapky nebo sirup na kašel a hlavně klid na lůžku minimálně týden, ideálně 2 týdny. Pomůže teplo, klid a tekutiny, ideálně teplý čaj nebo horká voda. A naše doktorka nám říkala, že máme dávat dětem samé hnusné věci - aby to nebylo dobré, aby to bylo hořké, jako medicína, aby nechtěly být doma zbytečně dlouho. Říkala nám nedávejte jim žádný dobroty, ani sladký čaj, jenom ovoce a zeleninu. Já jsem to moc nechápala, ale logiku to asi má. Tvrdila, že tím uspíšíme uzdravování a ony, ty naše děti, se budou nakonec těšit do školy :D Zajímavá teorie že?
 
Top