Bolí mě nohy.

Bobinka

Member
Členem od
31/3/23
Zprávy
30
Body
8
Dobrý den,

normálně jsem docela zdravá, ale bolí mě nohy. Někdy mě bolí chodidla tolik, že se vůbec nemůžu postavit. Někdy mě v noci budí křeče v lýtkách. Většinou vůbec nejsem schopná chodit bosa, to cítím každé smítko a bolest, kterou mi to způsobuje, je nesnesitelná. Večer registruji i to, že mám nohy trochu oteklé. Většinou se to do rána ztratí, tak to zatím moc neřeším. Holky ale říkaly, že jsou to věci, které se dějí s věkem a že se tělo mění a bude to jenom horší. To si neumím představit! Chtěla bych s tím něco dělat, máte nějakou radu? Předem děkuji, Bobina
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,
musí to být obtížné, když Vás trápí takové bolesti. Mohou signalizovat řadu možných zdravotních problémů, včetně problémů s oběhem, nervových poruch, ortopedických problémů nebo jiných. Pokud Vás to tolik omezuje, měla byste svoji situaci konzultovat s Vaším lékařem.
Nicméně zkusíme si vyjmenovat pár praktických rad, které by Vám mohli pomoci.

Určitě může být důvodem bolesti obuv, kterou nosíte. Zvážila bych obuv ortopedickou, měkkou a správně tvarovanou, aby tvořila vhodnou oporu pro celou kostru Vašeho těla.

Většině pacientů pomáhá komprese dolních končetin - stahovací punčochy udrží stabilní krevní oběh a zabrání vzniku otoků a městnání cév nebo mízních žil.

Ke křečím může vést i nedostatek minerálních solí - elektrolytů. Ty pomáhají udržovat optimální rovnováhu vody mezi vnitřními a vnějšími buňkami. A dále neurony používají elektrolyty k přenosu elektrický signálů bez sebou a svaly. Mezi minerální soli patří sodík (Na+), draslík (K+), chlorid (Cl-), vápník (Ca2+), fosfát (PO4^3-) a hořčík (Mg2+). Zejména nedostatek hořčíku a draslíku může vést ke svalovým křečím a srdeční nedostačnosti. Většinou se dají tyto minerály doplnit v běžné stravě. Dostatek hořčík Vám dá minerálka magnezia a nejlepší zdroj draslíku najdate v banánech.

Vašemu krevnímu oběhu a uvolnění svalů určitě pomohou masáže a cvičení. Pohybem se zrychlí krevní oběh a zlepší se prokrvení všech částí organismu.

Vhodným léčebným nebo rehabilitačním doplňkem mohou být perlivé koupele, vířivka, případně střídání teplé a studené vody při koupelích.

Pokud by Vás ale Vaše problémy neopouštěly a situace se významně nelepšila, doporučuji navštívit lékaře a vše konzultovat s ním.
S pozdravem Iveta Nejedlá,
moderátor,
Doktor.cz
 
Top