Bolest hlavy

Romik1

New member
Členem od
11/4/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den, celý život jsem poslouchal: "Bolí mě hlava!". Říkala to moje paní. Je to aktivní ženská a moc se s ničím nemazala. Asi se dá říct, že je hodně aktivní a měla vždycky hodně práce a velkou zodpovědnost. A asi s tím stresem bylo spojený to, že ji prostě bolela hlava. Řešila to různě, zkusila kávu a cigaretu, když to nepomohlo, tak malého panáka slivovice a když to nepřešlo, tak sahala s odstupem po kouzelné růžové pilulce. Někdy potřebovala i 2 Brufeny. No, dalo se s tím žít. Te'd ji už hlava nebolí a Brufen jsme úspěšně eliminovali. Kdo ví, co to je, proč to je a jak to funguje... Roman
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den!

Situace, kterou popisuje ohledně Vaší paní, kdy ji celý život bolí hlava, není úplně standardní a dobrá. Běžné dávkování Ibuprofenu pro dospělého pacienta je 200-400 mg každých 4-6 hodin, ne více než 1200 mg denně. Nicméně, pokud pociťujete bolest hlavy často a potřebuje pravidelně užívat ibuprofen, může to mít negativní vliv na její zdraví.

Dlouhodobé užívání Ibuprofenu může zvýšit riziko vedlejších účinků, jako jsou žaludeční vředy, krvácení v trávicím traktu, zvýšený krevní tlak a selhání ledvin. Pravidelné užívání ibuprofenu může také vést k lékové závislosti, kdy Vaše tělo se stává závislým na léku a stává se obtížné ho vysadit.

Je důležité mít na paměti, že Ibuprofen je první pomoc při bolesti. někdy je to tak, že je bolest tak silná, že nás velmi omezuje v běžném životě a takovou situaci je vhodné řešit lékem typu Ibuprofen. Nikoliv však pravidelně a dlouhodobě. Tělo dává bolestí na vědomí, že něco nefunguje. Bolest je signálem přetížení, takové volání SOS, zastav se člověče, už mi to nedělej! když něco hodně bolí, zpravidla Vás to přiměje odpočinout. si, a to je to co tělo potřebuje. Ibuprofen by rozhodně neměl být užíván jako dlouhodobé řešení pro častou bolest hlavy.

Pokud má někdo často bolest hlavy, je vhodné navštívit svého lékaři a situaci s ním konzultovat. Lékař rozhodne, jestli je třeba provést podrobnější vyšetření a zvážit další možnosti léčby, jako jsou změny životního stylu, cvičení, různé terapie nebo může nasadit jiné léky, které nemají tak velké riziko vedlejších účinků a nevzniká na ně závislost.

Často se stává, že člověka bolí hlava jenom protože, že se přes den zapomněl napít. Nedostatek tekutin se také projevuje bolestí hlavy. Proto bych doporučila, jako první krok, sáhnout po sklenici vody, než si vytáhnete jakýkoliv prášek na bolest. Doporučila bych každému, koho bolí pravidelně hlava, pohlídat si denní příjem tekutin a navýšit ho až na 2 litry denně.

Věřím že se efekt brzy dostaví. Když by náhodou ne, určitě neváhejte a navštivte svého lékaře. Stejně tak, pokud máte další otázky ohledně užívání Ibuprofenu nebo léčby bolesti hlavy, pro další vyšetření, rady a doporučení.

S pozdravem Iveta Nejedlá, Doktor.cz
moderátor
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
Dobrý den,
v naší domácí lékárničce máme a používáme jako lék na bolest Valetol. Mně ho doporučila moje paní doktorka, že v těle nadělá nejméně škody a na utlumení bolesti funguje zaručeně - ať už jde o bolest hlavy nebo zubů nebo menstruační bolesti. Případnou alternativou mohou být ještě kapky na bolest Algifen. To se u náš "ordinuje" i pro děti, když je potřeba.
Přeji všem hezký den, ideálně bez akutních pošlostí.
Iwett
 
Top