Poranění u dětí

LadaB

New member
Členem od
16/7/23
Zprávy
4
Body
1
Zdravím všechny,

doporučíte co je opravdu top produkt na ošetření poranění u dětí? Asi aby to co nejméně pálilo. Děti když se říznou, tak křičí jen když beru do ruky septonex. Nebo s čím máte prostě dobré zkušenosti?

Moc díky Lada
 

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
44
Body
8
Aoj Láďo, když jsme byli my malí, tak nepamatuji nic jiného než Septonex a Peroxid. Oboje pálilo jako čert, ale kdy tomu byl každý úraz velkým zážitkem :D. Vyčistit se to stejně muselo :) Pamatuju si, jak mi máma drhla kolena od škváry kartáčem, vždycky s komentáře, že si třeba příště dám pozor, ... všechno má svoje. Tak se mějte
 
Last edited:

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

odpovídám pozdě, byla dovolená, tak se omlouvám! U nás jsme spokojeni s Betadine. Dělají to jako tinkturu i jako mast. Je to tmavě hnědá tekutina, která hodně barví, ale dá se vyprat. Funguje 100% a velkou výhodou je, že to nepálí. Na čerstvou např. odřeninu, která se nejlépe hojí otevřená, používáme tekutinu (po vyčištění rány od nečistot). Naopak např. na řezné rány, nebo prasklé puchýře používáme mast, udrží to ránu mokrou a navíc to podporuje hojení. Zajistí se to, že poranění zůstane bez zánětu.

Jinak Septonex i Peroxid na trhu pořád ještě jsou a fungují. Nicméně také preferuji klidnější cestu a jistotu hojení.

Přeji léto bez úrazů :)

S pozdravem Iveta Nejedlá
Moderátoř
Doktor.cz
 
Top