Oteklé nohy

Maja

New member
Členem od
14/4/23
Zprávy
26
Body
3
Dobrý den,
můj manžel má velmi oteklé nohy, někdy je vidět, že se mu i těžko chodí, je tam hrozný talk v tkácních, jsou na pohled bílé a naříká, že ho to bolí. Míval to i v minulosti, vlastně to má už dlouho, ale to bylo bez bolesti, několik let. Někdy měl docela konve, ale říkal, že o tom neví, že to nebolí. Na internetu jsem to hledala a údajně to může mít několik příčin: ledviny, poruchy srdce nebo ucpaný lymfy případně cévy a zánětlivé procesy v žilním systému. Kdo se má v tom vyznat. Vůbec nechápu, jak je možné, že to má mnoho let a jeho obvoďák to vůbec neřeší. Teď když ho to tak omezuje, tak bych mu chtěla pomoc, ale nevím, co mám dělat nebo kam mám jít.
 
Last edited:

Sylvous100

New member
Členem od
29/3/23
Zprávy
15
Body
3
Dobrý den, toto téma by mě taky zajímalo, já mám za to, že oteklé nohy nějak souvisí s vysokým tlakem! je to tak nebo ne?
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,
podle Vašeho popisu by se mohlo jednat o různé příčiny. Je dobře, že se snažíte najít způsob, jak svému manželovi pomoci. Přesto je důležité, aby se obrátil na lékaře, který mu může poskytnout diagnózu a předepsat vhodnou léčbu. oteklé nohy je třeba lékaři ukázat a situaci s ním konkrétně řešit.

Je to tak, jak píšete. Otoky nohou mohou být způsobeny mnoha faktory, včetně srdečních a ledvinových problémů, ucpaných cév nebo lymfatických uzlin, zánětů v žilním systému, případně infekcí a dalších faktorů. Proto je důležité, aby se manžel obrátil na odborníka, který provede kompletní fyzikální vyšetření, případně další diagnostické testy, jako jsou ultrazvukové vyšetření, krevní testy nebo EKG, aby se zjistila příčina otoků nohou.

Váš praktický lékař bude schopen provést první vyšetření a případně odeslat manžela na specializované vyšetření k odborníkovi, jako je kardiolog, neurolog, internista nebo angiololog.

Mezitím by se měl váš manžel snažit omezit stání, zvedání těžkých předmětů a sedět nebo ležet s nohama zvednutýma. Může také zkusit používat kompresní punčochy nebo bandáže, které pomohou zlepšit oběh krve v nohách a snížit otoky. pokud se může bez větších obtíží pohybovat, určitě mu pomůže chůze v příjemném tempu, aby své tělo zbytečně nepřetížil.

Je důležité, aby se manžel dostal co nejdříve k lékaři, protože v závislosti na příčině otoků nohou může být potřebná urgentní léčba, aby se zabránilo komplikacím a snížilo riziko trvalých následků.

S pozdravem Iveta Nejedlá, Doktor.cz
moderátor
 
Top