Migrena!

Sylvous100

New member
Členem od
29/3/23
Zprávy
15
Body
3
Dobrý den,
mám kamarádku, se kterou se mi často stává, že se omluví z plánované schůzky nebo akce, s komentářem, že se vůbec nemůže hýbat, že nás strašnou migrénu, já jsem to sama nikdy nezažila, tak s tím zkušenost nemám. Opravdu je to možné, že někoho bolí hlava tolik, až zvrací a nemůže se pohybovat? nebo ona prostě přehání?
 
Last edited:

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

velmi nás těší, že se ptáte na takové věci, i když to netrápí přímo Vás. Předpokládám, že je v dnešní době velmi mnoho lidí, kteří trpí migrénou.

Ano, je to tak, migréna může být velmi bolestivý a náročný zdravotní stav. Migréna je neurologické onemocnění, které může způsobit pulzující bolest hlavy, která se může šířit z jedné strany hlavy na druhou a může být tak silná, že může způsobit nevolnost, zvracení a citlivost na světlo a na zvuk.

V některých případech může migréna také způsobit pocit únavy a sníženou výkonnost. Migréna může být způsobena různými faktory, jako jsou stres, určitá jídla, nedostatek spánku, hormonální změny přetížení nebo může být daná i geneticky. V některých případech se ale může jednat o Vážný neurologický problém, proto by bylo vhodné řešit to se svým lékařem.

Je důležité si uvědomit, že migréna není obyčejná bolest hlavy a může být velmi náročná a každodenní život postižené osoby může velmi komplikovat. Řekli bychom, že dokonce nejenom jí, ale i jejím blízkým. Například děti od maminky trpící migrénou velmi rychle pochopí, že něco není v pořádku, a mohou díky tomu trpět stavy úzkosti a strachem. V takových případech je dobré o situaci mluvit a otevřeně ji popsat, aby tomu blízcí porozuměli a nedělali např. mylné závěry o nezájmu nebo apatii.

Rozhodně je třeba říct, že pokud má Vaše kamarádka, nebo kdokoliv jiný, pravidelné stavy akutní bolesti a silné migrény, je vhodné, aby vyhledala odborného lékaře. Odborná pomoc a lékařská péče pomůže stavy analyzovat a definovat příčinu a zdroj bolesti a může nastavit tomu adekvátní medikaci. I v našem Eshopu https://eshop.doktor.cz/vyhledavani/?string=léky+na+bolest+hlavy+
naleznete základní volně prodejné léky tlumící bolest, které Vám můžeme doporučit, ale pouze jako řeší akutních stavů, není vhodné je užívat dlouhodobě. Při opakovaných potížích je třeba navštívit lékaře a dohodnout se na dalším postupu.

Pokud se Vaše kamarádka často omlouvá z plánovaných schůzek nebo akcí, mohla by být migréna jedním z důvodů. Možná byste s ní mohla promluvit a to téma otevřít. Třeba Vaše přátelství ještě utuží to, když od Vás pocítí skutečný zájem a podanou ruku. Bylo by dobré, aby se s lékařem nebo neurologem poradila, aby zjistila příčiny svých migrén a zjistila, zda existuje vhodná léčba, medikace nebo prevence.

Přejeme Vám méně bolesti a více radosti ze společných zážitků.

Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
 
Last edited:

Jirka21

New member
Členem od
8/11/23
Zprávy
4
Body
1
Moje manželka takové migrény také mívá. Většinou tak 1x do měsíce a trvají asi 2 dny. Nemůže pořádně nic dělat, je jí na zvracení, a potřebuje opravdu šero až tmu a odpočívat. Vždy je mi ji strašně líto. Říká, že má tupou bolest od krku do hlavy, jako když ji tam nějaký skřítkové bubnují do mozku. Jsem rád, že já s tím problém nemám. Vždy ji zabere opravdu silný lék na bolest a odpočinek.
Všem s migrénou a bolestí přeji ať se té mrchy brzy zbavíte. Jiří
 

Bobinka

Member
Členem od
31/3/23
Zprávy
30
Body
8
Ahoj, moje máma měla takové migrény také, bylo lepší se jí klidit z cesty. Byly doby, kdy si musela vzít brufeny 2, aby to zabralo. Ve výsledku to prý bylo od páteře. Když by na to někdo přišli dřív, ulevilo by se jí i všem lidem okolo. Mějte se, Bibi
 
Top