Mám pohlavní nemoc?

Romik1

New member
Členem od
11/4/23
Zprávy
20
Body
1
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, dnes je všude všeho hodně, dokonce i sex je na dosah ruky, dávno to není jenom intimní akt dvou zamilovaných. Jak člověk pozná, že má pohlavní chorobu, jaké jsou u toho příznaky? a kde se to dá otestovat? a jak dlouho to trvá ?
Předem děkuji, Roman
 

Janicka

New member
Členem od
30/3/23
Zprávy
21
Body
1
Taky bych chtěla vědět, jak se zjišťuje, jestli má kluk nějaký pohlavní nemoci. neumím si představit, že bych byla s někým a nevěděla jsem to. to se mám normálně zeptat? nebo ho někam poslat? kde se to řeší? bavily jsme se o tom s holkami a taky to žádná nevěděla. Předem děkuju. Jana
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

pohlavní choroby mohou mít různé příznaky, a to závisí na konkrétní infekci. Některé pohlavní choroby mohou být dokonce asymptomatické, což znamená, že nemusíte mít žádné zjevné příznaky, ale stále můžete být nakaženi. Pokud se vyskytnou symptomy, mohou se lišit v závislosti na typu pohlavní choroby.

Některé obecné příznaky, které mohou naznačovat pohlavní chorobu, zahrnují:
  1. Pohlavní výtok: Abnormální výtok z penisu nebo vagíny, který může být tekutý, hlenovitý, zakalený, zelený, žlutý nebo mít nepříjemný zápach.
  2. Svědění nebo pálení: Nepříjemné svědění nebo pálení v genitální oblasti.
  3. Vředy, vyrážky nebo léze: Vyskytnou se na genitáliích, a to buď bolestivé nebo bezbolestné.
  4. Pocit pálení při močení: Nepříjemný pocit během močení, který může být spojen s pohlavní chorobou.
  5. Bolest nebo nepohodlí: Bolestivost nebo nepohodlí v oblasti genitálií nebo břicha.
  6. Otok nebo zduření: Zvětšené uzliny v oblasti třísel nebo oteklé genitálie.
Výše popsané příznaky nemusí být specifické pouze pro pohlavní choroby. Mohou se objevovat i u jiných zdravotních problémů. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda máte pohlavní chorobu neb jiný zdravotní problém, je podstoupit lékařské vyšetření případně laboratorní test.

Existuje několik možností, kde se můžete nechat otestovat na pohlavní choroby. V první řadě byste měli navštívit svého ošetřujícího lékaře a svůj stav s ním prodiskutovat. Návštěva je vhodná u obecného praktika, gynekologa nebo urologa. Jsou to všechno lékaři, kteří Vás mohou poslat na laboratorní testy nebo odborné vyšetření.

Velmi nápomocná vám může být i sexuologická klinika. To jsou specializované kliniky zaměřené na sexuální zdraví mohou provádět testy na pohlavní choroby. Existují ještě venereologické ambulance. Lékaři ve venereologických ambulancích vám mohou poskytnout přesnou diagnózu, provedou potřebné testy a zahájí vhodnou léčbu nebo odborné poradenství.

Závěrem nejdůležitější doporučení: Máte-li podezření na pohlavní chorobu, nebo pokud chcete mít jistotu bezpečného sexu na začátku nového vztahu, vyhledejte určitě lékaře a nechte se vyšetřit. Většina pohlavních chorob se dá úspěšně vyléčit. Chovejme se zodpovědně ke svému tělu i k našim intimním partnerům.

Přejeme Vám hodně slasti a rozkoše se zodpovědnými partnery.

Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
moderátor
 
Top