Krvácení dásní

Lenka Švecová

New member
Členem od
6/4/23
Zprávy
23
Body
3
Místo
Praha
Dobrý den,
zkoušela jsem několik prý zaručených triků jak zabránit krvácení dásní, ale stále s tím mám strašný problém. Nevíte co opravdu zkusí za vyzkoušení? Moc děkuji
 

Doktor.cz

Moderátor
Správce fóra
Členem od
4/3/23
Zprávy
123
Body
18
Místo
Praha
Dobrý den,

Pokud máte problém se stále krvácejícími dásněmi, je důležité konzultovat tento problém se zubním lékařem nebo stomatologem. Krvácení dásní může být příznakem zánětu dásní, známého také jako gingivitida, který je způsoben nadměrným hromaděním zubního plaku na zubech. Neodstranění plaku zubním čištěním může vést k zánětu dásní a krvácení.

Existuje několik doporučených postupů, které můžete zkusit doma do návštěvy u zubního lékaře:
  1. Důkladné čištění zubů: Čistěte si zuby dvakrát denně po dobu dvou minut pomocí zubního kartáčku s měkkými štětinami. Důkladně čistěte zuby a dásně ve všech oblastech ústní dutiny.
  2. Používání zubní nitě: Používejte zubní nit nebo mezizubní kartáčky na čištění mezer mezi zuby, kde se může hromadit plak.
  3. Kontrola stravy: Omezte příjem potravin a nápojů bohatých na cukry, které mohou podporovat růst bakterií a vznik zánětu dásní.
  4. Omezte tabákové výrobky: Kouření a žvýkání tabáku mohou zhoršovat problémy se zánětem dásní a krvácením.
  5. Používejte speciální ústní vody a produkty. Zde najdete plno produktů, které Vám mohou pomoci.
Pokud se krvácení dásní nezlepší nebo se opakovaně objevuje, je důležité konzultovat tento problém se zubním lékařem. On vám může poskytnout odbornou diagnózu, vyhodnotit stav vaší ústní dutiny a doporučit vhodnou léčbu. Nezanedbávejte své ústní zdraví a včasná péče o krvácející dásně může zabránit vzniku vážnějších problémů v budoucnu.

Přejeme hezký den, Tým Doktor.cz
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

krvácení dásní může být způsobeno několika faktory, včetně nedostatečné ústní hygieny, zánětu dásní (zvaného zánět dásní nebo zánět dásně), nedostatku vitamínu C nebo používání určitých léků.

Nejdůležitější je správná ústní hygiena: Dobře si čistěte zuby dvakrát denně kartáčkem s měkkými štětinami. Ujistěte se, že používáte správnou techniku čištění zubů. Je vhodné používat i mezi-zubními kartáčky. Dejte ale velkou opatrnost pro použití zubních nití, protože zduřelé a citlivé dásně může ostrá nit ještě poranit. Doporučuji navštívit dentální hygienu a poradit se tam.

Obecně lze doporučit také používání ústní vody. Použití ústní vody, obsahující antimikrobiální složky, může pomoci snížit zánět a bakterie v ústech. Při dlouhodobých zánětlivých stavech leze využití odvar z bylin k vyplachování úst. Nejvhodnější v této situaci je odvar z heřmánku.

Dlouhodobě by mohlo byt užitečné změnit stravu. Zaměřte se na potraviny bohaté na vitamín C, jako jsou citrusové plody, kiwi, brokolice a papriky. Vitamín C pomáhá udržovat zdravé dásně.

Rozhodně je užitečné vyvarovat se kouření. Kouření může podporovat vznik zánětu dásní a zhoršovat krvácení dásní.

Máte-li komplikace dlouhodobé, nebo pokud e nezmění ani po té, co se bude držet našich pokynů, rozhodně navštivte zubního lékaře. Pokud trpíte opakujícím se krvácením dásní, je vhodné navštívit zubního lékaře nebo stomatologa a situaci s ním řešit dlouhodobě.. Váš lékař může provést důkladné vyšetření a doporučit vhodnou léčbu, případně najít lokální ložisko zánětu.

Jsme rádi, že se na nás obracíte a rádi Vám poradíme. Nicméně, pokud se Vaše potíže opakují, nebo jsou akutní, je nezbytné konzultovat to s lékařem. Je třeba vyloučit přítomnost závažnějších problémů s dásněmi nebo s ústním zdravím obecně.

Přejeme Vám zdravý chrup a sladký úsměv.

Ing Iveta Nejedlá, Doktor.cz
moderátor
 
Top