Krémy a masti které Vám na lupénku fungují

Ladislav

Administrator
Členem od
18/3/23
Zprávy
1
Body
1
Dlouhodobě osobně odmítám kortikoidy i biologickou léčbu pro jejich vedlejší účinky. Rád bych věděl názory ostatních, jak nejlépe s lupénkou na loktech kolenech účinně bojovat přírodní cestou...názory?

lokty_tyden0.jpg
 

SoňaS

New member
Členem od
17/5/23
Zprávy
1
Body
1
Já i s kortikoidy mám velice špatné výsledky. Vždycky ustoupí na chvilku. A nejhorší je, že to doktoři neustále vnucují. Biologická léčba je superzátěž na organismus a x lidí i umřelo jak jsem se dočetla na SUKLU. Třeba Raptiva. Takže to je pro mě taky mimo.

Zatím mě popravdě pomohla nejvíc úprava stravy a obecně mi zabírají masti s ovocnými kyselinami a výtažky z bylin.
Chce to trpělivost a pravidelně mazat. Třeba Dr.Michaels sada pomáhala hodně (i když je pěkně drahá), ale teď nějak zmizela a už se neprodává v Čechách asi a není k sehnání. Tak hledám dál.
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz i ukázkovou fotografii. Lupénka je chronické onemocnění, jehož příčina není zcela jasná, ale ví se, že je spojena s poruchou imunitního systému. Imunitní systém začne považovat buňky kůže za cizí a spouští zánětlivou reakci, která vede k nadměrnému růstu buněk kůže, přesně tak, jako můžete vidět výše na fotografii. Existuje také genetická predispozice k lupénce, ačkoli prostředí a další faktory mohou ovlivnit její vznik

Lupénka je chronické onemocnění, což znamená, že nemá definitivní lék. Nicméně existuje mnoho léčebných možností zaměřených na ovládání příznaků a zmírnění zánětu a svědění. Kortikoidy se obecně podávají s cílem ztlumit nežádoucí nebo přehnanou reakci organismu na nějaké podněty. Mezi běžné léčby patří lokální přípravky, fototerapie, systémové léky a změny životního stylu, zejména v oblasti stravy a pitného režimu. Jedním z dráždivých faktorů je např. alkohol. Někteří lidé si většinou stěžují na větší svědění a podráždění pokožky po požití kořeněného ostrého jídla. Je vhodné vyhýbat se spouštěcím faktorům, jako je stres a kouření.

V případě, že se na vašem těle objeví lupénka, měli byste navštívit dermatologa a konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem, aby byla nalezena nejlepší léčebná strategie. Zmiňované produkty od Dr.Michaels Vám můžeme určitě doporučit.

S pozdravem Iveta Nejedlá,
Doktor.cz
moderátor
 
Last edited:
Top