Jak Vám pomůže Doktor.cz

Doktor.cz

Moderátor
Správce fóra
Členem od
4/3/23
Zprávy
123
Body
18
Místo
Praha
Na Doktor.cz přicházíte hledat pomoc a odpovědi na Vaše zdravotní problémy. Snažíme se Vám vždy poskytnout co nejlepší možnou podporu a najít řešení.

Náš tým lékařů a odborníků je k dispozici pro odpověď na Vaše dotazy. Pokud tedy máte nějaké zdravotní problémy nebo se Vás týká nějaké téma v oblasti zdraví, neváhejte nás kontaktovat.

Položte dotaz zde v diskuzním fóru nebo v něm zkuste najít ty pravé informace pro Vás.

Kromě toho, na Doktor.cz najdete také mnoho článků a informací, které vám mohou pomoci. Tyto články jsou psány našimi lékaři a odborníky, kteří mají v oblasti zdraví bohaté zkušenosti.

Pokud hledáte konkrétní produkt nebo lék na vaše zdravotní problémy, můžete využít naši lékárnu a eshop s zdravými produkty. V naší lékárně naleznete širokou škálu léků a produktů, které vám mohou pomoci s vašimi zdravotními potížemi. V našem eshopu pak nabízíme kvalitní a zdravé produkty, které mohou přispět k vašemu zdraví a pohodě.

Naším cílem je pomoci všem lidem s jejich zdravotními problémy a umožnit jim, aby si u nás našli řešení. Věříme, že naše odborné znalosti, zkušenosti a kvalitní produkty jsou klíčem k úspěchu při řešení Vašich zdravotních problémů.
 

Lenka Švecová

New member
Členem od
6/4/23
Zprávy
23
Body
3
Místo
Praha
Dobrý den,

poradíte mi prosím co na ječné zrno? Ráno jsem se probudila s otokem pod víčkem, přes bolest pořádně nevidím :/ Jak nejdříve se ho zbavit? Musím podotknout, že oči mě živí a je to opravdu nepříjemné. Zatím jsem zkusila heřmánek.

Moc děkuji
 

Ing. Iveta Nejedla

Moderator
Správce fóra
Členem od
30/3/23
Zprávy
79
Body
8
Dobrý den, Lenko!

Dobrý den,
ječné zrno je prevít, když už ho máte, musíte ho nechat dozrát, vyhnisat, prasknout nebo se v lepším případě může vstřebat. Obvykle je to velmi bolestivé a nepříjemné. Člověk vyhledává tmu a má tendence přivírat až zavírat oči. Světlo Vás bolí. K tomu se může přidat bolest hlavy a zvýšená teplota. Je vhodné vyhledat lékaře a svůj zdravotní stav s ním konzultovat. Jde o lokalizovaný zánětlivý stav, obvykle způsobený bakteriální infekcí, jako je stafylokoková nebo streptokoková infekce. Jedná se o malou, bolestivou, hnisavou bouličku, která se obvykle vytvoří na okraji víčka. Ačkoliv je ječné zrno způsobeno bakteriemi, samotný absces obvykle není přenášen z osoby na osobu.

Nicméně, bakterie, které způsobily ječné zrno na víčku, mohou být přenášeny kontaktem s kontaminovanými povrchy nebo přímým kontaktem s infikovanou ránou. Pokud se dotknete svojí rukou své vlastní hnisavé rány a potom stejnou rukou se dotýkáte dalších povrchů nebo osob, můžete přenášet bakteriální infekci. Je důležité, aby osoby s ječným zrnem nebo jakoukoli jinou oční infekcí byly opatrné, aby se zabránilo šíření bakterií. To zahrnuje časté mytí rukou, nepoužívání kosmetiky u očí a zdržení se pokud možno, od tření očí.

Doporučuje se ochrana před sluncem i bez slunce. Tím myslím sluneční brýle ve všech prostorách a za všech okolností.Je vhodné omezit sledování televizní obrazovky, notebooku a mobilu. Nemocné oko je vhodné ošetřovat očními kapkami nebo mastí do oka. Každý by měl mít doma Ophtalmoseptonex (mast do oka) v domácí lékárničce. Případně pokud by se stav po pár dnech užívání nelepšil, je vhodné navštívit lékaře, aby Váš zdravotní stav posoudil a případně Vám mohl předepsat antibiotickou mast opthalmoframykoin. Pokud začnete užívat antibiotickou mast, je to stejné jako s antibiotik perorálními, musíte to používat po dobu min. 5 dní, i když by příznaky nemoci odezněly dříve. Je to proto, aby se to zcela zaléčilo a nemoc se nevracela zpátky.

Přeji Vám hladký průběh nemoci a ať jste brzy bez obtíží. Zrak nám dává spoustu krásných vjemů, tak ať si jich můžete zase brzy užívat.

Iveta Nejedlá,
moderátor
Doktor.cz
 
Top