horečka, a co dál?

Maja

New member
Členem od
14/4/23
Zprávy
26
Body
3
dřív to bylo tak, že jak jsme zjistili horečku, mazali jsme k doktorce hned a byli jsme zvolí na to, že pediatr má plnou čekárnu různě nemocných dětí a nikdo to neřešil. věděla jsem že tam můžu jako máme strávit i několik hodin a nějak jsem s tím počítala.

Moje holky (obě přes čtyřicet) u nás často řeší přístup lékařů a učitelů k nemocným dětem. údajně se to teď dělá tak, že mají 3 dny zůstat doma počkat co z toho teprve vyleze, aby lékař vůbec mohl poznat co tomu děcku je, a jak ho bude léčit. jedna z nich dává dceři léky na teplotu, i když ji má zatím malou a ta druhá řeší teplotu až když přeleze 38, s komentářem, že tělo se prý sms tou teplotou léčí.

Každá máma zodpovídá za svoje dítě a dospělý za svoje tělo, takže to moc nekomentuju. Údajně i chřipky mají dnes jiný průběh než dřív, jak se ty viry všechny různě promíchali a zmutovali, taky se prý spojili viry s bakteriemi, takže co vypadá na začátku jako chřipka, tak to končí zánětem a bez antibiotik se z toho nedá dostat. Je to podivná doba, a když člověk náhodou skončí v nemocnici, tak je ze všeho covid.

Podle mě je nejdůležitějším a jistým parametrem pořád CRP, který definuje to, jestli člověk potřebuje antibiotika nebo ne. Jestli to je jen virový, tak to ovšem neznamená, že to je jednoduchý a snadný. Aktuální virózy všem dávají docela zabrat, to vidím u nás doma. A stejně nemůže pomoc nic moc jiného než klid, postel, kuřecí polévka, dostatek tekutin a možná léky na teplotu, na imunitu, vitamíny a minerály. ... nevím, je to složitý, stejně to může trvat 2 týdny a rekonvalescence další 2. Mája
 
Last edited:
Top