chudokrevnost (Anemnie)

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
44
Body
8
Dobrý den,

od dětství mám cukrovku, takže chodím k lékaři pravidelně celý život, a to včetně krevních odběrů a laborky. Cukrovku tady teď řešit nechci, ale bylo poslední dobou velké téma je Hemoglobin. Stalo se, že jsem ho měla postupně méně a méně, a doktorka na mě tlačila, že musím být nějaký tablety, abych ho doplnila. Údajně přírodní forma železa. Já to chvilku zkusila brát, ale bolelo mě břicho a měla jsem problém s vyprazdňováním. Tak jsem se na to vykašlala že se nic moc neděje. Potom jsem se ale dočetla, že to je pro tělo moc důležité a že je potřeba abych toho měla dost a že je to obsaženo ve stravě, nejvíce v mase - v krvi, vnitřnostech. Tak jsem se rozhodla, že to budu jíst a že to bude dobré. Já snědla asi půl kila jater týdně a fakt jsem se snažila. no a a na odběrech se ukázalo, že jsem měla nejnižší hladinu, která kdy byla (Jen pro představu normální hodnoty u zdravého člověka jsou 120 - 160 a já měl dlouhodobě pod 100, ale okolo 90. A při té poslední kontrole tam bylo jen 82.). Viděla jsem reálný výraz zděšení u paní doktorky a musela jsem se zamyslet. Komentovala to slovy, že to je stav akutní, chtěla najít v těle místo, kde to vnitřně krvácí a tvrdila, že musím být strašně unavená a ospalá. Když jsem se zamyslela, tak jsem musela uznat že ano, ale že jsem se s tím nějak naučila žít. Údajně to bylo tak málo, že by mě třeba ani nepustili na operaci. Nabídla mi 2 možnosti. Buďto znovu léky na polykání nebo železo přímo do krve intravenózně (kapačka do žíly). Nakonec jsem souhlasila s tou kapačkou, napsala mi jich 10 a chodila jsem do nemocnice 2 x týdně. No a zabralo to! Poslední výsledky jsem měla myslím 96 - paní doktorka na hematologii byla spokojená. Dokonce říkala, že více se ani nedalo očekávat, že by to nebylo fyzicky možné a že to budeme kontrolovat a hlídat a když by to zase šlo dolů, tak se můžeme ke kapačkám vrátit.
Vůbec jsem o té možnosti nevěděla a jsem ráda, že mi to paní doktorka nabídla. je super, že v moderní medicíně má skoro všechno řešení. Cítím se výrazně lépe, nejsem tolik unavená, neusínám v tramvaji mezi každou zastávkou, není mi taková zima a lépe se mi dýchá. Asi mi i lépe funguje hlava. Je aktivnější rychleji mi to myslí. Chtěla jsem to sem jenom napsat, protože už jenom podle reakce mezi přáteli je spousta lidí, kteří řeší podobné problémy taky. A musí být fajn vědět, že řešení to má. Pokud Vás trápí něco podobného, má to řešení, ať je vám líp! Iwett
 

Maja

New member
Členem od
14/4/23
Zprávy
26
Body
3
Zdravím, nevím, jestli to je pravda nebo to může být užitečné, ale naše stará babička už dávno v padesátých letech běžně hovořila o tom, že chudokrevné děti vypadají jako podvyživené, že jsou bledé ospalé a nemají energii a sílu a nemají studené ruce a nohy. Tenkrát nebyly tolik léky, ani zvláštní výživa, medicína neměla zdaleka tolik techniky a informací. Řešilo se to tak, že se dětem míchalo syrové vajíčko, resp. žloutek s cukrem nebo se solí a dávali to těmto dětem sníst, aby měli sílu. Vyprávěla nám to s úsměvem, že to nesnášela, takže rodičům utíkala. Byla to jiný doba, v té době měli domácí čerstvá vajíčka na 100% bez salmonely a podobných infekcí, takže bych to dnes raději už nezkoušela) Jen by mě zajímal názor odborníka, jestli to mohlo fungovat a jestli to bylo v něčem pro ty děti užitečné.
Předem děkuju, Maja
 
Top