chronický kašel nebo reflux?

iwett

Member
Členem od
29/3/23
Zprávy
43
Body
8
byla těžká covidová doba, všichni chodili s rouškou a každý se bál akutní nákazy, která zvolila mnoha sportovce a relativně zdravé jedince. a já měla kutny kašel, znělo to, jako když mi to chtělo urvat plíce, jako klasickej tuberák. vůbec jsem nemohla spát, jak jsem si lehla, tak jsem kašlala tolik, že jsem nemohla usnout. po dlouhých měsících trápení, kdy se to nelepšilo a já fyzicky vyčerpaná jsem si koupila domů polohovací křeslo. Musím říct, že to mě zachránilo, protože jsem si mohla trochu odpočinout.

Samozřejmě jsem se svými obtížemi navštívila lékaře. Udělali jsme kompletní odběry, výtěry a kontrolní rentgen plic. při poslechu. mé dýchání bylo čisté přesto jsem kašlala děsivým způsobem. laboratorní výsledky nedefinovali žádné ložisko žádný zánět, ani infekci a tišící léky na tlumení kašli nezabírali.

Když paní doktorka začala mluvit o refluxu a zažívacích obtížích, byla jsem překvapena. Ale to, co popisovala bylo velmi vlezlé tomu, co prožívám já. Tak mi nasadila omeprazole, s tím, že se nesmí brát dlouhodobě a že by to mělo zabrat relativně hned. A měla pravdu, Kašel postupně vymizel, já jsem se vrátila k normálnímu režimu a do postele ke klidnému spánku. Od té doby se vyhýbám těžkým jídlům, alkoholu, a tzv. "kyselinotvorným" pokrmům, sem tam, když cítím něco jako šťávy nebo hled v oblasti jícnu, tak používám antacida.

Samozřejmě je třeba spolupracovat s lékařem a najít tu vhodnou diagnózu a postup léčby, u mě to proběhlo takto. Lékaři a výživoví poradci často mluví o tom, že poruchy zažívání a trávení, spojené s refluxem jsou novou civilizační chorobou, a to z důvodu životního stylu a toho, co jíme, tak jsem se chtěla o svojí zkušenost podělit.

Jsem zvědavá, jestli někteří z vás mají zkušenosti podobné.

Iwett
 
Top